fbpx

Klempířské a pokrývačské práce

Shazování sněhu

002
Shazování sněhu a  rampouchů ze střech

 

 

 

  Vydatné sněžení v zimních měsících způsobuje, že některé střechy váhu sněhu nevydrží. Každý majitel nemovitosti je povinen zabezpečit ji tak, aby neohrožovala občany uvnitř nemovitosti ani venku, a to platí také o odstraňování sněhu a rampouchů ze střech domů.

 

 

 

   V minulosti známe několik případů takto zřícených střech nebo způsobení úrazu pod střechou jdoucím lidem, mnohdy i s tragickými následky. Všeobecně lze říci, že dlouhodobé (každoroční) zatížení střech nemovitostí tunami sněhu výrazně zkracuje její životnost i životnost střešní krytiny. Která je drcena váhou sněhu, nebo neodborným fyzickým zásahem (například sekyrou či lopatou). Další negativní vlastností zimy je i zamrzání okapů. Největší nebezpečí představuje tvořící se ledová námraza v okapech, jejichž důsledkem je značné namáhání okapu a tím i zkracování jeho životnosti nebo jeho úplná nevratná deformace.
 

Samozřejmě platí to, co bylo napsáno již dříve. Majitelé nemovitostí jsou povinni zabezpečit svoje budovy. Jedním z mála prostředků je fyzické odstranění.

icedam

Tyto služby samozřejmě nabízí naše firma.

Vytisknout E-mail

Bílá trans